İŞLETMEDE MESLEKİ EĞİTİM

Son Başvuru Tarihi: 12 Eylül 2022 – 17:00

Eğitim Tarih Aralığı: 26 Eylül 2022 – 06 Ocak 2023 (14 hafta)

İşletmede Mesleki Eğitim için doldurulan formlar son başvuru tarihine kadar staj komisyonu başkanına imzalatılıp teslim edilmelidir.

Başvuruda Teslim Edilmesi Gereken Evrakları

~

İşletmede Mesleki Eğitim Dersi’ne kayıt olmadan önce uygulama usul ve esaslarını mutlaka okuyunuz.

~

Başvuru ve Kabul Koşulları

  1. Öğrenciler, İşletmede Mesleki Eğitim yapacakları işyerlerini kendileri bulmakla yükümlüdür. Buna ek olarak Üniversite de çeşitli firma/kuruluşlarla protokol yapmış olabilir. Eğer öğrenci hali hazırda protokol yapılmış kurumlardan birini tercih edecekse, güncel işyeri/kuruluş listesi için bölüm Uygulamalı Eğitimler ve Staj Komisyonu ile iletişime geçmelidir.
  2.  Mesleki Eğitim Yapılacak yerlerde en az bir tam zamanlı alanında uzman bilgisayar/yazılım mühendisinin çalışıyor olması gerekmektedir.
  3. Öğrenci, hali hazırda protokol imzalanmış olan firma/kuruluşları tercih etmesi durumunda genel ağırlıklı not ortalamasının en az 2,00 olması ve GÜZ dönemleri derslerinden (5i kapsamındaki dersler dışında) alttan dersinin olmaması gerekmektedir.
  4. Öğrenci, İşletmede Mesleki Eğitim dersi başvurusu için akademik takvimde belirlenen ders kayıt haftasından 15 gün önce başvuru formunu doldurup transkripti ile birlikte Bölüm Uygulamalı Eğitimler ve Staj Komisyonuna müracat eder.

Formlar